You are currently viewing Wpływ klimatyzacji na wilgotność i jakość powietrza w domu

Wpływ klimatyzacji na wilgotność i jakość powietrza w domu

Choć pracujący klimatyzator kojarzy nam się przede wszystkim z orzeźwiającym chłodem i ulgą podczas morderczych upałów, warto go zamontować także z kilku innych powodów. Nie każdy wie przykładowo, że profesjonalnie dobrana i zamontowana klimatyzacja znacząco podnosi jakość powietrza w domu i reguluje poziom wilgotności, co z kolei wiąże się z korzyściami zdrowotnymi dla mieszkańców.

Jakie to korzyści? Czemu nowoczesna instalacja może okazać się prawdziwym wybawieniem dla seniorów? I wreszcie – od jakich zanieczyszczeń krążących w powietrzu pomoże nam się uwolnić system klimatyzacji wyposażony w filtry HEPA? Wkrótce poznasz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Fachowy montaż klimatyzacji – idealny sposób na poprawienie jakości powietrza

Zbyt wysoka wilgotności powietrza w mieszkaniu to poważny problem. Jeżeli przez dłuższy czas utrzyma się ona na poziomie ponad 60%, domownicy zaczną się skarżyć na gorsze samopoczucie, szkodliwe dla zdrowia grzyby zyskają świetne warunki do rozwoju, a drewniane meble oraz parkiety będą powoli ulegać zniszczeniu i wydzielać nieprzyjemny zapach.

Wszystkie te zagrożenia praktycznie nie występują w domach, w których zainstalowana jest klimatyzacja – skutecznie usuwa ona nadmiar wilgoci z powietrza w pomieszczeniu i sprawia, że dużo przyjemniej czujemy się we własnych czterech ścianach. Innowacyjne klimatyzatory z funkcją oczyszczania powietrza coraz częściej montowane są np. w domach seniora. Urządzenia te chronią bowiem osoby starsze oraz pacjentów cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe przed negatywnymi skutkami upałów.

System klimatyzacji okazuje się również absolutnie nieodzowny w kwestii wychwytywania całego ogromu zanieczyszczeń z domowego powietrza. Zaliczamy do nich m.in.:

• roztocza kurzu,

• pyłki roślin,

• szkodliwe dla zdrowia substancje obecne w smogu,

• sierść domowych pupili,

• zarodniki pleśni,

• wiele gatunków wirusów i bakterii chorobotwórczych.

Zależy Ci na szybkim podniesieniu jakości powietrza w swoim domu? Potrzebna Ci ZMIANA KLIMATU – skontaktuj się z naszymi specjalistami od doboru i montażu klimatyzacji Samsung, Panasonic, Hyundai, Gree i innych marek o światowej renomie!

Dodaj komentarz