You are currently viewing Dopłaty do zakupu klimatyzatora – przegląd dostępnych programów dofinansowań

Dopłaty do zakupu klimatyzatora – przegląd dostępnych programów dofinansowań

Nie brakuje osób, które chętnie zainstalowałyby w swoim domu takie urządzenia, ale nie pozwala im na to budżet. W końcu wielu z nas spłaca kredyt hipoteczny, a sytuacji nie poprawia wysoka inflacja. Okazuje się jednak, że zakup klimatyzatora i jego montaż nie musi być wcale aż tak kosztowny, jak nam się wydaje. Bez większego trudu można uzyskać atrakcyjne dopłaty z państwowych programów. Brzmi ciekawie? Więcej informacji na temat dostępnych dofinansowań znajdziesz w dalszej części artykułu!

Dopłaty do zakupu klimatyzatora – jakie programy warto wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim są to takie programy jak Czyste Powietrze, Ciepłe Mieszkanie i Moje Ciepło. Do tego dochodzi jeszcze ulga termomodernizacyjna. Jak uzyskać dopłaty do zakupu klimatyzatora? Trzeba wybrać model z funkcją grzania, który śmiało można zaklasyfikować jako pompę ciepła powietrze- powietrze. Inwestycja w zwykłe urządzenia, których zadaniem jest jedynie obniżenie temperatury w pomieszczeniach, nie kwalifikuje się do otrzymania dofinansowania.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że na dopłaty mogą liczyć zarówno właściciele nowych budynków, jak i tych istniejących już od lat. Wysokość dofinansowań często uzależniona jest od dochodów, a w niektórych przypadkach można zapewnić sobie zwrot nawet 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać dofinansowanie do klimatyzacji?

Wymagania różnią się w zależności od wybranego programu. Najważniejsze informacje na temat dopłat do zakupu klimatyzatorów prezentujemy poniżej:

• „Ciepłe Mieszkanie” – dotacja w ramach wymiany nieefektywnego źródła ciepła zasilanego paliwem stałym na rozwiązanie o wyższej efektywności energetycznej. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych dla właścicieli lub współwłaścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

• „Moje Ciepło” – maksymalnie 7000 zł. Dotacja przewidziana jest dla właścicieli domów jednorodzinnych zbudowanych w roku 2021 i później. Aby starać się o dopłatę, wymagany jest zakup klimatyzatora o efektywności energetycznej A+ lub lepszej.

• „Czyste Powietrze – do 11 100 zł przy najwyższym poziomie dofinansowania na m.in. klimatyzatory ścienne o wysokiej efektywności energetycznej w budynkach jednorodzinnych.

Zależy Ci na szybkim podniesieniu jakości powietrza w swoim domu? Potrzebna Ci ZMIANA KLIMATU – skontaktuj się z naszymi specjalistami od doboru i montażu klimatyzacji Samsung, Panasonic, Hyundai, Gree i innych marek o światowej renomie!

Dodaj komentarz