You are currently viewing Czy warto zainstalować klimatyzację w pokoju naszego dziecka?

Czy warto zainstalować klimatyzację w pokoju naszego dziecka?

Przed takim dylematem często stoją rodzice, którzy pragną dbać o zdrowie swoich pociech.

Często można usłyszeć, że urządzenie może doprowadzić do przeziębienia albo wychłodzenia, co nie jest prawdą bo właśnie klimatyzacja to źródło dobrego samopoczucia zarówno naszych najmłodszych jak i każdego członka rodziny. Klimatyzacja to czyste powietrze, komfort termiczny niezależnie od aury pogodowej a także dobre samopoczucie do nauki czy zabawy.

Dobre samopoczucie naszych podopiecznych

W słoneczne i gorące dni ciężko o utrzymanie komfortowej temperatury w pokoju dziecięcym. Zasłony czy rolety mogą być niedostateczną osłoną przed zewnętrznymi temperaturami. Dodatkowe urządzenia jak wiatraki nie przynoszą oczekiwanego efektu. A złe samopoczucie (w tym potówki) dziecka może być pierwszą oznaką przegrzania.

Rozwiązaniem jest właśnie klimatyzacja!

Obniża temperaturę i oczyszcza powietrze dając ulgę i pozwalając maluchom na ponowne harce i zabawy.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że różnica temperatur między mieszkaniem a podwórkiem nie może być za duża (około 7°C), ponieważ może to spowodować szok termiczny i to może wywołać przeziębienie.

Rola klimatyzacji w pokoju dziecięcym

Oprócz standardowej funkcji chłodzenia klimatyzacja może być także doskonałym źródłem ogrzania lub dogrzania (w zależności od wybranego modelu urządzenia).

Co w przypadku niemowląt ma szczególne znaczenie, ponieważ większość dnia przesypiają a ich ciepłota ciała spada. Prędzej wtedy o oziębienie i podziębienia.

Klimatyzacja pozwala na uzyskanie szybkiego ciepła w zaledwie parę minut, w porównaniu do standardowych metod ogrzewania i na dokładnie zadaną przez nas temperaturę, która możemy ustawić pilotem lub zdalnie w aplikacji telefonu.

Jest to też sposób na znaczące oszczędności, ponieważ nie musi już ogrzewać całego domu.

Dodatkowe korzyści

Czyste powietrze – szczególnie dla małych alergików i astmatyków, które jest dla nich kluczowe.

Filtry we wnętrzu klimatyzatora zatrzymują wszelkie pyłki, zarodniki, pleśnie drobinki kurzu czy roztocza, co pozwala zredukować poziom mikroorganizmów w pokoju naszego dziecka. Jest więc dodatkową barierą przed chorobami.

Oczywiście musimy pamiętać o regularnym serwisie (czyszczeniu, dezynfekcji) dzięki czemu nasze urządzenie będzie naszym chorobowym strażnikiem.

Zależy Ci na szybkim podniesieniu jakości powietrza w swoim domu? Potrzebna Ci ZMIANA KLIMATU – skontaktuj się z naszymi specjalistami od doboru i montażu klimatyzacji Samsung, Panasonic, Hyundai, Gree i innych marek o światowej renomie!

Dodaj komentarz